نصب لامپ هدلایت روی پراید (پایه H4) در 7 قدم (آموزش ویدیویی)

Webmaster
10 مرداد, 1402
1 دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
نصب هدلایت پراید

هدلایت خودرو (Headlight) یا لامپ هدلایت خودرو، به لامپ‌هایی اطلاق می‌شود که در بخش جلویی خودرو برای روشنایی در شب، در شرایط نامناسب روشنایی و همچنین برای مشاهده و دیده شدن توسط رانندگان دیگر استفاده می‌شوند. هدلایت‌ها جزو تجهیزات ایمنی و بصری مهم خودرو محسوب می‌شوند که جایگزین لامپ هالوژن قابریکی بر روی خودرو شده اند.

نصب هدلایت روی پراید 131

هدلایت‌های خودرو عموما در پایه‌های مختلفی با توجه به نور بالا، پایبن و مه‌شکن خودرو، در قسمت‌های جلوی خودرو قرار می‌گیرند. طراحی و نوع هدلایت‌ها متناسب با مدل و نوع خودروها متفاوت است.

  • پایه هدلایت پراید۱۳۱، صبا و پراید وانت پایه H۴ (برای نور پایین، بالا) و مه شکن پایه H3

به عنوان مثال یکی از محصولاتی که می توانید نصب کنید  هدلایت M8 Pro پایه H4  و سایر محصولاتی که می توانید در فروشگاه ببینید.

 

برای جزئیات در مورد نحوه تعویض چراغ جلو و لامپ چراغ جلو پراید، دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید. اصولا جزئیاتی مانند پایه چراغ خودرو برای شما ذکر شده است.
  1.  برای ایمنی اولیه خودرو را خاموش کنید و سوئیچ استارت را بردارید.
  2. کاپوت ماشین خود را باز کنید و به سراغ چراغ های ماشین بروید، ماشین شما دو کاسه چراغ دارد اما ممکن است با توجه به نوع خودرو 2 لامپ یا 4 لامپ برای چراغ ماشین پیدا کنید.
  3. به طور معمول برای پایه H4 سه سیم به پایه لامپ متصل می شود. لازم است درپوش لامپ را باز کنید سپس سیم (سوکت)  و گیرده را جدا کنید.
  4. حالا لامپ چراغ جلو را باز کنید! این مرحله ممکن است برای هر خودرویی متفاوت باشد، فقط سعی کنید به کاسه چراغ فشار وارد نکنید، در برخی خودروها می‌توانید لامپ جلو را بدون باز کردن کاسه چراغ جلو باز کنید و در برخی خودروها باید چراغ جلو، فیلتر هوا و گاهی شیشه جلو را باز کنید. در هر خودرو متفاوت است.
  5.  اساساً هرگز از فشار استفاده نکنید، اکثر لامپ ها یک گیره پشت آنها قرار دارند که که باید با انگشتان خود آن را باز کنید و لامپ پشتی را بردارید.
  6. لامپ هدلایت جدید را با دقت و بدون دست زدن به چیپ آن تعویض کنید. نیاز است ابتدا فلز(پایه) هدلایت در کاسه چراغ جا دهید و سپس هدلایت را روی آن قرار دهید و در جهت تنظیم شدن چرخش دهید.
  7. در بیشتر مواقع، تعویض چراغ جلو آسان است و نیازی به بردن ماشین خود به مکانیک ندارد. اما اگر فکر می کنید نمی توانید از عهده آن بر بیایید، حتما از یک مکانیک،برقکار و یا باتری ساز برای انجام آن کمک بگیرید.

 

نصب هدلایت روی پراید 111 و 132

نصب هدلایت روی پراید

پیشنهاده مطالعه: نحوه نصب هدلایت بر روی پژو

 

پایه هدلایت پراید ۱۱۱ و ۱۳۲ برای نور پایین پایه H۷ و برای نور بالا پایه H1 که مراحل نصب ویدیویی بالا برای این مدل چراغ هم صدق میکند و تفاوت فقط در پایه هدلایت است که برای سو پایین و سو بالا باید لامپ هدلایت به صورت جداگانه تهیه کنید.

 

و در آخر

تکنولوژی‌های مختلفی برای لامپ خودروها استفاده می‌شود. لامپ‌های هالوژن، لامپ‌های زنون (HID) و لامپ‌های LED و هدلایت‌ها از جمله تکنولوژی‌های رایج در روشنایی خودروها هستند. هر کدام از این تکنولوژی‌ها ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند، از جمله کارایی در روشنایی، مصرف انرژی، عمر مفید و قدرت نوردهی.

1 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.