هدلایت D5 چیست؟

Webmaster
4 شهریور, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
هدلایت D5 چیست؟

در دهه‌ های اخیر، پیشرفت‌ های چشمگیری در حوزه سیستم‌ های روشنایی خودرو رخ داده است. از جمله این پیشرفت‌ ها، معرفی نسل جدیدی از سیستم روشنایی خودرو به نام هدلایت است. هدلایت با استفاده از فناوری LED و ساختار متفاوت خود، نوری به مراتب قدرتمندتر و با کیفیت بالاتر ارائه می‌ دهد. این ویژگی باعث پرنور شدن چراغ‌ ها و بهبود وضوح دید راننده در شب می‌ شود. در ادامه این مطلب از ونوپارت با ما همراه باشید.

 

هدلایت دو رنگ

هدلایت D5 چیست؟

یک سیستم روشنایی خودرو با نام “هدلایت دو رنگ D5” وجود دارد که نور قوی و شفافی دارد. بر روی بسته بندی این هدلایت، توان مصرفی آن به عنوان 55 وات ذکر شده است. معمولاً توان مصرفی و شدت نوری که در بسته بندی هدلایت‌ ها درج می‌ شود، جنبه تبلیغاتی دارد. با این حال توان مصرفی واقعی هدلایت توسط کارشناسان ما محاسبه شده است.

شدت نور مربوط به هر لامپ در بسته بندی محصول، به عنوان 5500 لومن ذکر شده است. ال ای دی های هدلایت دو رنگ D5 در دو طرف آن قرار دارند و طیف نوری آن شامل 6000 و 4300 کلوین است که به ترتیب رنگ سفید یخی و آفتابی را ایجاد می‌ کند. لطفا توجه داشته باشید که رنگ نور پایین‌ تر این هدلایت رنگ آفتابی و رنگ نور بالاتر آن رنگ سفید یخی است. این هدلایت تنها در پایه H4 موجود است و برای خودروهایی مناسب است که پایه لامپ آنها سه کنتاکتی می‌ باشد.

 

هدلایت D5

 

هدلایت دو رنگ D5 دارای سوکت اتصال فابریکی است، بنابراین برای نصب آن روی خودرو، هدلایت به صورت فابریکی نصب می‌ شود و نیازی به هیچ تغییری در سیم‌ کشی ندارد. با توجه به اینکه هدلایت‌ ها به عنوان جایگزین لامپ خودرو شما عمل می‌ کنند، نصب آنها در کاسه چراغ خودرو هیچ مشکل یا نقصی را ایجاد نمی‌ کند و به راحتی می‌ توان ارتفاع و نور خودرو را تنظیم کرد. نصب صحیح و تنظیم درست حالت قرارگیری هدلایت، تأثیر قابل توجه‌ ای در کیفیت نوردهی دارد.

 

کلام آخر

توصیه می‌ شود بین فن هدلایت و درپوش فاصله‌ ای حداقل یک تا دو سانتی‌ متر را رعایت کنید. استفاده از درپوش‌ های ویژه برای هدلایت و ایجاد روزنه بر روی آن‌ ها به منظور بهبود گردش هوا، باعث افزایش عمر هدلایت می‌ شود. در صورت بروز هرگونه خطا در کامپیوتر خودرو و سایر مشکلات پس از نصب هدلایت، برای رفع آن نیاز به استفاده از رله بوق یا آفتاب‌ سنج چراغ است. (این مسئله ممکن است در خودرو‌هایی که سیستم برقی حساس دارند، به وجود آید)

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.